رفتن به محتوای اصلی
x

درباره ما

تاریخچه
مرکز تحقیقات نارسائی قلبی پژوهشکده قلب و عروق اصفهان از اوایل سال ۱۳۹۱ با توجه به افزایش تعداد جمعیت بیماران مبتلا به نارسایی قلبی در کشور ایران هماهنگ با سایر کشورها، راه اندازی شد. هدف اصلی از راه اندازی این مرکز، انجام پژوهش های کاربردی جهت بهبود کیفیت زندگی و افزایش طول عمر بیماران مبتلا به نارسائی قلبی است. این مرکز در تاریخ ۱۸ تیر ۹۲ طی نامه شماره د/۱۲۹۲/۵۰۰ وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسماً تاسیس و موافقت اصولی آن صادر گردید. مرکز تحقیقات نارسائی قلب از زمان تاسیس تاکنون فعالیتهای مختلفی را در راستای دستیابی به اهداف به انجام رسانده است.

وضعیت
این مرکز در تاریخ ۱۸ تیر ۹۲ موفق به اخذ موافقت اصولی گردید. (برای مشاهده فرمت PDF روی عکس زیر کلیک کنید) 

موافقت اصولی

اهداف

هدف كلی
توسعه پژوهش هاي مرتبط با نارسايي قلبي در راستاي ارتقائ خدمات ارائه شده به اين بيماران و بهبود عملكرد و پيش آگهي اين بيماران.

اهداف اختصاصی
۱- شناسايي و ثبت بيماران بستري با تشخيص نارسايي قلب
۲- ايجاد سيستم جامع اطلاع رساني به بيماران و بيمارستانها جهت مديريت صحيح نارسايي قلب 
۳- ايجاد زيرساخت مناسب براي تحقيقات در زمينه نارسايي قلب
۴- بررسی و شناخت عوامل خطرو بيماريهاي قلبي اصلي كه منجر به نارسايي قلب ميشود ، جهت جلوگيري از ايجاد نارسايي قلب در اين بيماران
۵-  ارائه نتايج طرح به سازمانهای مربوطه
۶-  راه اندازي سايت مركز تحقيقات نارسايي قلب و به روز رساني اطلاعات به صورت هفتگي
۷-راه اندازی مركز درماني نارسايي قلب و فراهم كردن فضاي مناسب جهت ارائه خدمات درماني به بيماران نارسايي قلب مرخص شده از بيمارستان جهت پيگيري اين بيماران

چشم انداز
ما میخواهیم در ۵ سال آینده  همگام با سند چشم انداز توسعه كشور يكي از فعالترين و  معتبرترين پژوهشكده ها در زمينه نارسايي قلب از جواني تا دوران سالمندي در كشور باشيم به گونه اي كه آمار و گزارشهاي اين مركز از استان اصفهان، مورد استناد مجامع دانشگاهي و بين المللي قرار گيرد. 
مركز تحقيقات نارسايي قلب، خواستار توسعه همه جانبه تحقيقات مرتبط با بيماريهاي قلبي – عروقي در سطح جامعه است. در اين راستا با بهره گيري از امكانات موجود، كيفيت و  كميت تحقيقات مربوطه را به گونه اي توسعه دهيم كه در نهايت منجر به ارتقائ كيفيت زندگي و سلامت و عملكرد بيماران نارسايي قلب گردد و نيز منجر به كاهش وقوع نارسايي قلبي در بيماران قلب و عروق شود.

مأموریت

مركز تحقيقات نارسايي قلب، به عنوان كانون اصلي پژوهش هاي مربوط به نارسايي قلب در كشور، تمام مساعي خويش را به كار خواهد گرفت تا با شناخت علل و عوامل خطر نارسايي قلبي و شيوع آن  در سطح جامعه و راهکارهای درمانی جدید و ارائه نتایج به مجامع مسئول آموزش و درمان به اهداف خود در جهت پیشگیری و درمان و بهبود وضعیت زندگی در بیماران نارسایی قلب در سطح جامعه دست یابد.
مركز تحقيقات نارسايي قلب، با همكاري تمامي اعضائ هيات علمي گروه قلب دانشگاه اصفهان و بهره گيري از دانش و توان تخصصي محققين پژوهشكده قلب و پزشكان در ساير تخصص ها، ضمن ارزيابي و پايش خدمات ارائه شده به بيماران نارسايي قلب، راهكارهاي درمان جديد و روشهاي تشخيصي جديد را به نظام خدمات و درمان بيماريهاي قلب و عروق  استان و كشور وارد خواهد كرد.
اين مركز رسالت خود مي داند كه با هدف خدمت به مردم و جامعه در راستاي تحقق بيانات مقام معظم رهبري گام بردارد و موجبات رشد و شكوفايي در پژوهشهاي كشور را فراهم آورد.
فعاليت اين مركز عمدتا شامل پژوهش در خصوص اپيدميولوژي، اتيولوژي، تشخيص، درمان و پيگيري بيماران دچار نارسايي قلب مي باشد.

 

آدرس سازمانی مرکز (Affiliation): 

English: Heart Failure Research Center, Cardiovascular Research Institute, Isfahan University of Medical Science, Isfahan, Iran

فارسی: مركز تحقيقات نارسايي قلب، پژوهشكده قلب و عروق، دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، اصفهان، ايران 

 

همکاران: 

برای مشاهده لطفا اینجا کلیک کنید